Doktor nauk humanistycznych i filolog w stanie wieloczynnym: Prorektor ds. Jakości Kształcenia w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum, wiceprezes Fundacji Porozumienia Społecznego i Integracji IMPULS, redaktor naczelna i felietonistka blogu Collegium Balticumredaktor naczelna gazety „Gabit Teatru Lalek „Pleciuga.

Wcześniej też: felietonistka prowadząca autorską rubrykę Bazgrolnik” w magazynie internetowym „Kobieca Sprawa”, dziekan Wydziału Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie, sekretarz literacki Teatru Lalek „Pleciuga”, członek biura festiwalowego Przeglądu Małych Form KONTRAPUNKT, trenerka szybkiego czytania w AKUME – Akademii Umiejętności EDU, lektorka języka angielskiego i niemieckiego na Uniwersytecie Dziecięcym „Mały Poliglota” Uniwersytetu Szczecińskiego, redaktor naczelna gazety internetowej „Planeta Szczecin”, nauczycielka języka polskiego w liceum.

Wykładowca (komunikacja interpersonalna, mediacje, język polski, retoryka, literatura staropolska, literatura dla dzieci); pracownik naukowy (obecna tematyka: zjawiska współczesnej edukacji); edukatorka; redaktorka i korektorka; z doskoku tłumacz polsko-angielsko-niemiecki; poza tym blogerka, badaczka i miłośniczka blogosfery.

Uwielbiam psy i świnki morskie, języki obce, starożytność, kryminały, opowieści grozy, książki dla dzieci, jazdę na rowerze i na rolkach. Jestem bibliopatką, wyznawczynią mlecznej czekolady i gorącej herbaty, nałogową spisywaczką wszelkiego rodzaju to-do list, buddystką, feministką, bezdzietną z wyboru. W wolnych chwilach wędruję po Szczecinie, siedzę z czytnikiem na balkonie, poluję na sukienki i kapelusze, poszukuję nowych smaków herbat, oglądam horrory, a poza tym próbuję pracować nad książką i nad tym blogiem.fot. Krzysztof Kobielski, kobielski.photo

1 komentarz:

  1. Cześć, Samai. Pamiętam Ciebie z magazynu o Sailor Moon jaki to miałaś fajoski klubik o Sailorkach oraz jakie pseudo wtedy nosiłaś-Samai. Dziś wielce profesorka z Ciebie a i dzieci też nie masz...

    OdpowiedzUsuń